کارآفرینی به شیوه مهدی ابراهیمی‌دریانی

موجود

اخطار: آخرین موجودی فعلی!

کارآفرینی به شیوه مهدی ابراهیمی‌دریانی نمایش بزرگتر

اولین شهرک ساز ایران و بنیانگذار سوپرمارکت های بزرگ پایتخت

جزییات بیشتر

محصول جدید

8,000 تومان بدون مالیات.

30 محصولات دیگر در همان شاخه:

مشخصات

نویسندهرضا یادگاری، مهشید سنایی‌فرد
شماره شابک978-600-6925-03-5
انتشاراتکارآفرینان بزرگ
سال چاپ92
نوبت چاپاول

اطلاعات بیشتر

اولین شهرک ساز ایران و بنیانگذار سوپرمارکت های بزرگ پایتخت

اينكه مردي از روستايي دور افتاده در حوالي تبريز، يك آذري واقعي، بي هيچ پشتوانه و حامي مگر پشتكار شخص خود، در حالي كه سوداي پايتخت را در سر مي پروراند، روزها و هفته ها راه بپيمايد و ۶۵۰ كيلومتر را پشت سر بگذارد و به تهران بيايد و در عرض چند سال به ثروتي افسانه اي دست يابد و به يكي از بزرگترين تجار مملكت تبديل شود، بسيار غيرممكن به نظر مي رسد.
ماجرا به سال هاي دور بر مي گردد. به روزهايي در سال هاي۱۵-۱۳۱۴. زماني كه مردي آذري براي تهيه اجناس مغازه بنكداري اش در اروميه به تهران مي آيد. اگرچه او سال ها در روسيه تجارت كرده، اما پايتخت براي او خالي از جذابيت نيست. به خيابان لاله زار مي رود.اولين قهوه خانه كه در گوشه خيابان قرار دارد، نظرش را جلب مي كند. وارد شده و غذا سفارش مي دهد. دود قليان پخش شده در هوا او را به روزهاي گذشته مي برد. به روزگاري كه در روسيه خودش صاحب يكي از همين قهوه خانه ها بود.

مرد آذري از روزهاي گذشته جدا مي شود و شروع مي كند به غذا خوردن. در كنار او مردي ميانسال غذايش را تمام كرده. او شاگرد قهوه چي را صدا مي زند «چند مي شه؟»، «قابل نداره، پنج قران». مرد دست در جيب هايش مي كند و يك پنج قراني و يك دو قراني بيرون مي آورد و به شاگرد قهوه چي مي دهد و دوباره يك دو قراني را با آرامش كف دستان شاگرد قرار مي دهد و زير لب مي گويد: «اين هم مال تو» .مرد آذري ديگر فراموش كرده كه غذايش سرد شده است. دوباره افكار بي پايان او را محاصره كرده است. اين نقطه شروع ماجراست. همه چيز از همين جا شروع مي شود.

در کتاب «کارآفرینی به شیوه مهدی ابراهیمی دریانی» داستان زندگی ایشان و موفقیتش را که امروزه به عنوان یکی از کارآفرینان برتر از او یاد می شود، را بخوانید.

 

نظرات

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

نوشتن نقد و بررسی

کارآفرینی به شیوه مهدی ابراهیمی‌دریانی

کارآفرینی به شیوه مهدی ابراهیمی‌دریانی

اولین شهرک ساز ایران و بنیانگذار سوپرمارکت های بزرگ پایتخت